Responzívny dizajn pre obecný a mestský web

Responzívny dizajn pre webovésídlo obce, mestaResponzívny dizajn zabezpečuje optimálne zobrazenie webu obce alebo mesta v akomkoľvek mobilnom zariadení.

Ak sa užívateľ pozerá na www stránku v mobile, tablete alebo počítači, automaticky sa prispôsobuje rozlíšenie webu  veľkosť obrázkov, rozmiestnenie prvkov, či samotný text.

  • Zabezpečí sa tým jednoduché a pohodlné čítanie obsahu bez zbytočného zväčšovania písma.
  • Ľahšia orientácia a ovládateľnosť prvkov – väčšie tlačidlá pre prst a pod.

Stránky s responzívnym dizajnom sa prispôsobujú zariadeniu, na ktorom sa zobrazujú.
Jedná sa o jednu a tú istú www stránku, ale jej grafika sa mení podľa veľkosti zobrazovanej plochy. Ináč sa zobrazí na tablete s rozlíšením obrazovky 768 x 1024 px, ináč na iPhone pri rozlíšení 320 x 480 px.

Optimalne zobrazenie webu obce v mobile


Čo ste možno nevedeli:

Už skoro 1/3 návštevníkov si pozerá Váš web cez smartfón alebo tablet
Vo viacerých štátoch sveta už dnes ľudia viac vyhľadávajú na internete cez mobil ako cez klasický počítač alebo notebook. Zdroj
Podľa výsledkov prieskumu Google: 68 % ľudí skontroluje svoj mobil do 15 minút po vstaní z postele, denne ho kontroluje 155 x, strávi na ňom v priemere skoro 3 hodiny (177 minút).

Napíšte nám

Radi sa s Vami osobne stretneme alebo Vás pozveme
na bezplatný Otvorený deň: Moderný web a komunikácia samosprávy s občanmi.
Naša práca je našim poslaním.

verify

* Tento údaj je povinný

WEBY GROUP, s.r.o. spracúva Vaše osobné údaje (meno, priezvisko, mesto, e-mail, telefón) iba za účelom vybavenia Vami požadovanej služby alebo dotazu. Prístup k údajom budú mať len oprávnené osoby a počas ich uchovávania bude primeraným spôsobom chránená integrita a dôvernosť týchto údajov a nebudú ďalej poskytnuté tretím stranám. Viac o Ochrane osobných údajov »